MESAJ MANAGER

Dragi Colegi

 

 

Traversăm astăzi o criză pandemică supradimensionată de un inamic invizibil-COVID 19, iar fiecare dintre noi am demonstrat , și continuăm să o facem, că ,prin resursele noastre, putem depăși aceste momente de cumpănă, aducând speranțe reale de viață pacienților noștri. Am deplina convingere că, prin munca, devotamentul, dăruirea și altruismul fiecăruia dintre noi, vom reuși să depășim cu bine și etapele viitoare ale acestei pandemii. Dacă la nivel național și mondial “Stați acasă!” a devenit un deziderat, pentru noi, cei ce alcătuim echipe medicale, acest deziderat este raportat, mai ales în această perioadă, la prima noastră casă: Spitalul. Cred că doar împreună vom traversa mai ușor și mai repede acest episod COVID 19 și că Lumina Învierii Mântuitorului va aduce un plus de speranță în inimile noastre, ale tuturor. Vă doresc Sărbători Pascale cu liniște, sănătate și lumină!

 

Cu aleasă prețuire

 

      Manager                                                                           Director medical

 

Conf.Univ.Dr. Anca Coliță                                    Prof. Dr. Alina Daniela Tănase

 

 MESAJ MANAGER