Consiliul Medical



Componența Consiliului Medical 

Presedinte – Conf.dr.Laura Iliescu

– Prof.univ. Dr.Irinel Popescu-  Sef Centru pentru Boli Digestive si Transplant Hepatic,

Sef Sectie clinica Chirurgie Generala II

–  Prof.univ. Dr. Ioanel Sinescu-  Sef Centru pentru Uronefrologie si Transplant Renal

– Conf.univ.Dr.Daniel Coriu- Sef Centru pentru Transplant Medular;

– Dr.Dana Tomescu- Sef Sectie cl.A.T.I. III

– Dr.Gabriela Droc- Sef Sectie cl.A.T.I. I

– Dr.Ruxandra Tulbure- Sef Sectie A.T.I. II

– Conf.Dr. Ismail Gener- Sef Sectie cl.Nefrologie

– Dr.Diaconu Adriana- Sef Sectie cl. Pediatrie I

– Conf.Dr.Anca Colita- Sef Sectie cl. Pediatrie II

– Dr.Stoica Cristina- Sef Sectie cl. Pediatrie III

– Dr.Iulia Ursuleac- Sef Sectie cl.Hematologie I

 -Dr.Aurelia Tatic – Sef Sectie Hematologie II

– Dr.Radu Niculescu- Sef Sectie Hematologie III

– Conf.Dr.Alina Daniela Tanase- Sef Sectie Hematologie IV

– Dr.Adriana Dulamea- Sef sectie cl.Neurologie I

– Dr.Vilciu Crisanda- Sef sectie cl.Neurologie II

– Prof.Dr.Cristian Gheorghe- Sef sectie cl.Gastroenterologie I

– Conf.Dr.Mircea Manuc- Sef sectie cl.Gastroenterologie II( cu delegatie)

– Conf.Dr.Liana Gheorghe- Sef sectie cl.Gastroenterologie III

– Dr.Silviu Ciurea – Sef sectieChirurgie Generala I

– Conf.Dr.Catalin Vasilescu- Sef  sectie cl. Chirurgie Generala III

– Conf.Dr.Mihnea Ionescu- Sef  sectie cl. Chirurgie Generala IV

– Conf.Dr.Hirza Mihai- Sef  sectie cl.Urologie I (cu delegatie)

-Conf.dr.Gingu Gabriel – Sef  sectie cl.Urologie II

– Conf.Dr.Gabriel Gluck- Sef  sectie cl.Urologie III

– Dr.Radu Constantiniu- Sef  sectie cl.Urologie IV

– Dr.Ionel Copaci- Sef  sectie cl. Medicina Interna I

– Dr.Elena Ioanitescu-Sef sectie cl. Medicina Interna II

– Prof.Dr.Ileana Constantinescu- Sef Laborator analize Medicale II

– Dr.Ileana Dima-Coordonator Laborator Analize Medicale I

– Dr.Vlad Herlea-Sef Serviciu Anatomie Patologica

– Farm.pr. Sorina Hincu-Farmacist sef

– Prof.dr.Ioana Lupescu-Sef Laborator Radiologie, Imagistica Medicala si Radiologie

Interventionala

– Dr.Dan Stanescu-Coordonator Laborator Medicina Nucleara

– Dr.Mihaela Ghita- Coordonator Compartiment de Prevenire si Control al Infectiilor Nosocomiale

 -Dr.Carmen Calugaroiu –Coordonator Unitate de Transfuzii

 -Dr.Mariana Vasilescu – Sef sectie Comp.Hemodializa copii

 -Dr.Anca Gheorghe – Sef Laborator Hematologie